Aktualności:

Wiadomości Statystyczne nr 4/2014

Dostępny jest już kolejny numer miesięcznika Wiadomości Statystyczne, poświęcony metodologii, teorii i praktyce badań i analiz statystyki publicznej, realizowanych w kraju i za granicą.
więcej..

XLII Ogólnopolski Konkurs Statystyczny

Aby zachęcić młodzież ze szkół średnich do rozwijania umiejętności wyszukiwania i interpretowania danych statystycznych, Główny Urząd Statystyczny pod patronatem Prezesa GUS już 42. raz zorganizował Ogólnopolski Konkurs Statystyczny.
więcej..

Uroczyste obchody 95-lecia powstania GUS

Z okazji jubileuszu 95-lecia powstania GUS Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom statystyki publicznej...
więcej..

"statystycznie mówiąc... 2013"

"Statystycznie mówiąc..." to tytuł publikacji przygotowanej w związku z przypadającą w bieżącym roku 95. rocznicą powstania Głównego Urzędu Statystycznego...
więcej..

Mały Rocznik Statystyczny Polski 2013

Opublikowane zostało kolejne wydanie na 2013 Małego Rocznika Statystycznego Polski. Opracowanie zawiera obszerny zestaw informacji o Polsce oraz uzupełniające, wybrane dane o krajach Europy i świata...
więcej..

Wszystkie newsy


 

Strefa studenta - programy statystyczne


Projekt R


R jest językiem programowania do obliczeń statystycznych i tworzenia wykresów. W praktyce język R stanowi podstawę wielu projektów programistycznych związanych ze statystyką. Jedną z zalet tego języka jest łatwość tworzenia wykresów dobrej jakości. R jest rozpowszechniany na podstawie licencji GNU (Free Software Foundation). Dostępne są wersje dla różnych dystrybucji Uniksa (Linuks, FreeBSD) , Windows i MacOS.


Strona główna projektu

Download

Podręczniki R

R-journalPSPP


PSPP ma w założeniu zastępować komercyjny i dosyć drogi program SPSS. Program ma większość funkcji swojego komercyjnego odpowiednika, z kilkoma wyjątkami. Dane można importować z wielu rodzajów arkuszy kalkulacyjnych (m in. Gnumeric, i OpenOffice), baz danych i plików tekstowych. Składnia i pliki są kompatybilne z SPSS. Jest rozpowszechniany na podstawie licencji GNU (Free Software Foundation).


Strona główna programu

Download

PodręcznikiDAP

Program statystyczny będący bezpłatnym odpowiednikiem komercyjnego programu SAS. W przeciwieństwie do R może analizować duże bazy danych. Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność programu wymagana jest minimalna znajomość języka C. DAP jest dostępny w wersjach na różne platformy Linuxa.


Strona główna programu

DownloadStatistical Lab


Jest to zestaw narzędzi do analizy statystycznej i wizualizacji danych. Program stworzono przy wykorzystaniu procedur języka R. Program został opracowany i jest rozwijany w centrum informatycznym Free University of Berlin.


Strona główna programu

Download
OpenStat


Bezpłatny program statystyczny stworzony przez Billa Millera. Dostępna jest wersja żródłowa programu napisana w Borland C++ Builder5.


Strona główna programu
O nas   Kontakt    Regulamin   Zgłoś problem   Polityka prywatności